НИВЕС ВО ЖЕЖОК МИНИЧ И ДЕКОЛТЕ „ДО КОЛЕНА“ ГО „ЗАПАЛИ“ ИНСТАГРАМ: Со отворена уста останаа и нејзините познати пријателки

27 септември, 2020
Capture-54

„Кој мисли дека овој стил е за дванаесет години?“, праша Целзијус, а немаше недостаток на одговори

Вечерва Нивес Целзијус (38) се враќа на позицијата судија во новата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“, но не можеше да дочека да се емитува, па им се пофали на своите фанови со секси облеката што ќе ја носи во шоуто.

Стајлингот го приреди Марко Грубниќ за атрактивната пејачка, а мора да се признае дека изгледа одлично затоа што максимално ги истакнува сите атрибути. Ултра-краток црно-бел фустан со точки со длабоко деколте и црвени макси чизми и капетанска капа во иста боја се фатална комбинација од која е тешко да се тргне погледот.

Инстаграм „гори“

„Кој мисли дека овој стајлинг е за дванаесет години?“, Ги праша Целзијус своите следбеници на Инстаграм и судејќи според одговорите – стилистот Грубниќ апсолутно не штедел на ова. Фотографијата собра околу 4.000 лајкови за само еден час, а коментираа и некои од познатите дами.

„Пре пре“, кратко рече пејачката Жанамари Першиќ, додека водителката Еција Ивушиќ додаде: „Совршено е“. Другите обожаватели фрлија повеќе комплименти како: „Изгледаш како милион долари“, „Наш капетан“, „Убава“