НОВА ОБЈАВА НА ЖЕНАТА НА НАЈДОБРИОТ ТЕНИСЕР ВО СВЕТОТ: Меѓу книгите што го сменија животот на Јелена Ѓоковиќ, се најде и една за интимните врски

20 октомври, 2020
h_01926097_1000x0

Често се вели дека во животот сите бараме среќа, но тогаш се случува потрагата по среќа да биде избегнување болка.

Деновиве Јелена Ѓоковиќ со следбениците на социјалните мрежи сподели кои книги ѝ го сменија животот.

Јелена застана пред една книжарница во центарот на Белград и реши на сите да им открие што сака да чита.

„Ми рекоа дека имам минута да најдам неколку книги за препорака… Излегоа три минути, а можеше 33. Кога ќе влезам во популарната психологија, не излегувам“, рече Јелена Ѓоковиќ во видеото што го објави на својот Инстаграм.

“Честопати велат дека во животот сите бараме среќа, но тогаш се случува потрагата по среќа да биде избегнување болка. Но, самиот живот е страдање и болка и треба да ги прифатиме тие клетки на патот кон нешто и да не ја избегнуваме болката, да “Ние не ја маскираме. Оваа книга има одлични примери како да се прави тоа во секојдневниот живот”, вели Јелена.

Од полицата зела книги за кои вели дека и го смениле животот.

„Сега најмногу ја читам популарната психологија и тоа е она што најмногу придонесува за мојот раст“, ​​истакна Јелена и ја препорача книгата „Па, ме боли“ затоа што кажува колку се важни нашите сопствени одлуки за сè што сакаме од животот.

Јелена призна дека не ја прочитала таа книга, но слушнала дека им помогнала на многумина.

„Многу го почитувам Џо Дипенз и навистина ми се допаѓаат неговите книги, мислам дека тој е одличен човек. И тука е книгата Четири договори што ја препорачувам сесрдно, како и Естер Перел – таа е генијалец за партнерства. Сексуалноста е нешто многу важно и што многумина го губат во долгите врски. Па, ова е нешто што може да ви даде интересна перспектива “, советува Јелена.

Таа исто така препорача изданија посветени на езотеризмот, вклучувајќи ја и книгата „10 најважни работи што мртвите би сакале да ви ги кажат“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum