Новости за Жељко Јоксимовиќ: Соседите открија како тој живее!

19 септември, 2020
јок

Водителката Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг Жеjко Јоксимовиќ неодамна се преселија во нов, елитен дел на Белград. Иако немаат време да се дружат со нови соседи, тие веќе добија впечаток за нив.


Додека некои ги фалат и го кажуваат само најдоброто за нив, има и такви на кои не им се допаѓа тоа што популарниот пар пристигна во нивното соседство.

Нивната прва сосетка Јованка за „Здраво!“ раскажа каков впечаток се стекна со семејството Јоксимовиќ. – Го гледам Жељко скоро секое утро, тој е прецизен како швајцарски часовник, тој секогаш ја напушта куќата во исто време, помеѓу 8 и 8.30 часот.

View this post on Instagram

❤️ naše leto #friends #love #summer #tassia

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) on

Тој вози црн, скап автомобил и секогаш е уреден кога ќе излезе надвор, бакшиш. Сепак, не стигнав ниту официјално да се сретнам со него, и се справив со Јован – вели Јованка и додава дека водителката е опуштена и дека ја гледа само со шминка на телевизија.


– Од кога се вселија, разговарав со неа неколку пати. Таа секогаш одговара убаво, насмеана е и многу спонтана. Кога е дома, таа е секогаш со децата. Тие често се во дворот, играат … Тие се толку симпатични. Трча со нив, вреска, скока, вистинско среќно семејство. Потоа е во опуштено издание, ја носи врзана коса, нема шминка, многу е природна. Таа е убава на телевизија, и верувајте ми, таа е уште поубава во живо – тврди нивниот прв сосед, кој ги потврди приказните дека Јоксимовиќ купиле куќа од Ивана Мишковиќ и Горан Кариќ.

Ивана живееше тука со години, тие беа одлични соседи. Убави и многу пријателски расположени луѓе. Не знам зошто се иселија по толку години, но се вели дека им требаа пари, па ја продадоа куќата – рече Јованка за „Ало!“.

Додека некои имаат само убави зборови за Јоксимовиќ, соседот кој живее во близина на пејачот и водител не може да верува дека толку многу прашина се крева околу нив.

– Зошто се толку важни за вас? Па, тој е само пејач, а таа е водителка, нашите имаат многу поважни луѓе од нив. Па, не е тоа Никола Тесла – луто ни рече господинот, кој воопшто не е среќен што живее во близина на популарен водител и музичар.