Откако го „извиси“ пријателот се огласи Јована Јоксимовиќ: Зошто повеќе не работам во „Прва“ телевизија

2 декември, 2020
glo121220180063-830x0

Јована Јоксимовиќ го даде своето прво интервју откако ја напушти телевизијата „Прва“. Во разговор, познатата водителка зборуваше за целата медиумска бура по нејзиното заминување, за нејзината врска со нејзиниот колега Срѓан Предојевиќ, како и за новите предизвици на телевизијата К1.

Првиот започна од разрешувањето од телевизијата „Прва“. – Немам емоции кон сето тоа, ниту мислам дека нешто лошо ми се случи. Јас се придржував до некои свои принципи, ќе продолжам да се придржувам до нив, а менувањето на работата е нешто на што сум навикната во животот. На крајот на краиштата, останувањето на едно место до крајот на вашиот професионален живот е веројатно најлошата можна работа што можете да ја направите во вашата кариера.

Тоа би значело дека однапред сте се откажале од секој предизвик и напредок – рече Јована во интервју :

– Не жалам, ниту за момент. На таа телевизија и дадов исклучителна утринска програма, јас сум презадоволна од квалитетот што го постигнавме, нема од што да се срамам, напротив, горда сум на она што го направив и тоа е единственото нешто што на крајот ќе го паметам – рече Јована, која објасни зошто се откажа од тужбата против одговорните за „Прва“:

Заради сè што веќе реков. Би било како да страдам за стариот мебел, да се занимавам со неговата судбина, иако никогаш повеќе нема да го користам. Дојдов во нова куќа, мојата куќа и таа е мојот приоритет. Нека се справат со прашината на ѓубрето – рече Јована.

На прашањето каква е нејзината врска со Срѓан Предојевиќ, таа го рече следново:

– Знам дека луѓето се желни за скандалозни вести, но ниту Срѓан ниту јас не сме такви вести, ниту пак имаме желба. И после толку години, за време на кои ние честопати поминувавме повеќе време заедно отколку со семејства, нема ништо друго што би можело да избрише сè и да создаде каков било конфликт. Ние сме доживотни пријатели и дефинитивно ќе останеме така – изјави водителката, која потоа објасни зошто нема да води нова емисија на К1 телевизија со Срѓан:


Повторувам, нема скандал и затоа немаше ништо што може да се крсти со терминот „проблем“. Едноставно, стигнавме до точката кога секој од нас сакаше да испроба нешто самостојно, да реализира некои нови идеи, да започне нови бизниси и, на крајот, да им наплати колку што смета дека вреди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris