Откако ја нападна Владата, Северина објави фотографија на која прстенот го одзема вниманието

30 октомври, 2020
3ecdd3b6-2aaa-4f89-9503-f1066cc1e774

Откако ја нападна владата и рече дека „социјалните служби пропаднаа“, Северина повторно се изјасни на Инстаграм.

Овој пат таа објави селфи на кое носи капа со натпис Handle with care, односно „ракување со претпазливост“. Истата порака ја повтори и во описот на селфито.

Судејќи според облеката и капата што веќе можеа да се видат на нејзиниот Инстаграм, фотографијата е направена на брод ова лето, а внимание привлекува и прстенот на раката на Северина.

Прстенот што го носеше изгледаше како веренички прстен, а можеше да се види и порано. Но, Северина го носи овој прстен на десната рака, а не на, традиционално, левата. Патем, уште пред летото, многумина забележаа дека Северина веќе не ја носи бурмата на Игор.

20.9.2019., Rovinj – Dolazak Severine i Igora Kojica na Weekend Media Festival u Rovinju. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Поради слична работа, се појави дискусија на социјалните мрежи пред неколку години. Имено, во 2016 година Северина го придружуваше Игор Којиќ се појави на филмскиот фестивал во Сараево, а следбениците на Игор забележаа дека тој на левата рака носи венчален прстен. „Православните луѓе носат прстен на десната рака“, го нападнаа Србите во тоа време во коментарите.

„Јас ја носам бурмата каде што сакав, а тоа е мојата лева рака, онаа што ми е поблизу до срцето“, рече тогаш Којиќ.

Потсетуваме, Северина го објави насловот на нејзиниот неодамнешен пост: За сите деца кои страдале од корупција во земјата.

“11 месеци не се” привремена мерка “. 11 месеци е отуѓување на дете од нејзината мајка. Судијата што ја нареди оваа мерка сè уште го влече случајот, веројатно до некое ново скијање со еден клиент … Во меѓувреме, малиот Ивица рече дека ќе се бори против корупцијата во судството, а малиот Перица е изненаден што еден млад човек пукаше во Владата, а подоцна и кон самиот себе. Перица, луѓето пукаат кон рабовите затоа што социјалните служби не ви успеале. Имате лош систем, Ивица и Перица и се расправате околу нејасен клуб. Што се однесува до мене, Перица и Ивица, вие двајца го киднапиравте моето дете “, напиша таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum