ОТКРИЕН Е ЦЕНОВНИКОТ на Теодора, за 6 месеци таа собра 50.000 евра!

15 септември, 2020
ТЕОДОРА НАСЛОВНА

Пејачката добро ја искористи својата популарност, а покрај настапите, џебовите ги „полни“ и со рекламирање.

Пејачката Теодора Џехеровиќ важи за една од најпопуларните пејачки од помладата генерација и нејзините настапи секогаш се од голем интерес за публиката, но покрај настапите, пејачката најде друг начин да ја искешира својата популарност.

Имено, бидејќи е многу популарна на социјалните мрежи и ја следат скоро милион луѓе на Инстаграм, Теодора заработува значителна сума пари од рекламирање.

На социјалните мрежи кружи слика на која можете да ја видите преписката помеѓу неа и огласувачот кој сакаше да соработува со неа. Тој на младата пејачка и понуди соработка: “Здраво Теодора. Дали сте за соработка?”.

Секако, Џехва одговори на прашањето за соработката, па му објасни како стојат работите и колкав е ценовникот за услугите што ги бара огласувачот.

Здраво. Наплатувам за реклами. Да се ​​објави оглас со производот што ние го избраме е 500 евра. Да се ​​објави на фидот (на профилот) е 700 евра. Со почит – напиша таа од својот официјален профил.

Судејќи според нејзините стории на Инстаграм, но и според рекламите во кои таа рекламира одредени производи, се шпекулира дека Теодора заработила околу 50.000 евра во изминатите шест месеци од таа деловна активност, како и од настапите.

Џехверовиќ рекламирала разни вили во Србија каде престојувала, костими за капење што се продаваат преку Интернет, чевли, суплементи за спортисти… Во просек, таа собирала од две до три илјади евра неделно.

Таа создаде вистински „мал клан“ околу себе, па во бизнисот го вклучи скоро целото семејство, па нејзиниот брат Сава и неговата девојка Андријана често патуваат и работат со неа.

Да потсетиме, таа неодамна беше мета на осуда од одредени членови на тајниот штаб, поради снимките од нејзините настапи во Србија, кои беа повеќе од полни.

Трн во око на многумина беше нејзиниот настап во Смедерево во диско, преполн со луѓе, што ги прекрши препораките на државата за работењето на локалот.