Ова е Ана Николиќ пред „Ана Николиќ“: „Штета што направи толку многу операции, затоа што природно си убава жена“

3 октомври, 2020
ana-nikolic-830x0

Ана Николиќ ја искористи фотографијата за да се присети на минатото и периодот кога сè уште не беше популарна, кога беше посветена на танцот и кога изгледаше како девојче.

Последните месеци таа беше мета на критики по операцијата за намалување на желудникот, која и беше направена поради прекумерна тежина и се врати на сцената во сосема поинакво издание.

Пејачката физички многу се смени од оваа слика, а многумина веруваат дека во тоа време била вистинска убавица и дека не требало да направи никаков естетски третман на лицето.

– Мојот тренер за танцување, латиноамерикански и стандардни танци, ми ја испрати оваа слика … и решив да ја објавам. Ова е Ана Николиќ пред „Ана Николиќ“. Ги исчистив сите сали за танцување во Белград, но пред сè се забавувавме многу. Му должам многу на овој човек за сè што сум на сцената денес.

– П.С. Ме малтретираше многу. Да знаевте само колку пати одев од сала дома плачејќи и само колку пати луѓето ме гледаа чудно на улица додека се обидував да направам чекор … Или да станам во текот на ноќта, за да се потсетам како одат „прстите на рацете“, на пример. Кога ќе се сетам…

– Но, беше убаво. Важно е дека некогаш беше убаво! – напиша Ана на Инстаграм, а во коментарите заклучија дека е вистинска природна убавица.

„Никогаш, но никогаш не требаше да направиш ништо на твоето лице, беше убава“, „Колку си убава … Ееее, а Ромале Ромали“, „Ана пред Ана имаше многу поубава уста отколку сега, генерално поубава“ , „Колку си убава, а сега си изобличена, штета“, „Ова е Ана Николиќ во која бев вљубен“, „Природна убавина, штета што направи толку многу операции, затоа што си природно многу убава жена“ – некои од коментари.