Оваа српска пејачка направи сообраќајка: Колата е целосно уништена, таа е повредена!

10 септември, 2020
кола

Пејачката Дучица Грабовиќ, позната по учеството во реалното шоу „Фарма“, доживеа сообраќајна несреќа ноќта помеѓу понеделникот и вторникот, на 8 септември.

Несреќата се случила во еднонасочна улица во Земун, каде пејачот се движел во дозволената насока, но од друга страна одеднаш дошол друг автомобил.

Нејзиниот автомобил Мерцедес е скоро целосно уништен, а Душица е полесно повредена и чувствува силна болка во пределот на ребрата, левата рака и вратот.

Таа сега се огласи по овој повод и ја потврди приказната за несреќата.

„Вистина е дека имав сообраќајна несреќа и добро сум, фала му на Бога. Малку сум засрамена и имам полесни повреди кои се занемарливи, иако автомобилот беше целосно уништен, но сè што може да се купи со пари не е скапо. Тој ден ќе го прославам како мој втор роденден, затоа што самиот Бог ме спаси, затоа фала му на Бога кога верувам најмногу. Ви благодарам за грижата и сè најдобро “, рече Дучица.