Пара на пара оди: Ќерката на челникот на Пинк, се мажи за милионер

6 септември, 2020
pink

Кристина Митровиќ, постарата ќерка на Жељко и Милица Митровиќ, која живее и студира во Лондон, пред два дена се сврши со нејзиното момче, руски милионер.

Таа рекла да, а потоа фотографијата од скапоцениот прстен и букетот рози го објави на Инстаграм. Набрзо почнале да стигнуваат  пораки и честитки во голем број, а меѓу првите тоа го направи мајката на идната невеста, Милица Митровиќ.

Реков да, напиша Кристина, а потоа Милица оставила емотикони од срце, по што и самата на својот Инстаграм им честиташе на младите.

Многу љубов им посакувам – напиша гордата мајка и сопруга на челникот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ.

Идниот сопруг на Кристина е син на руски тајкун, се занимава со приватен семеен бизнис. Има приватен авион, обезбедување, возачи, како и голем број скапоцени автомобили кои секојдневно ги менува.