Пејачи и актерки кои се на иста возраст со Карлеуша!

19 ноември, 2020
јк

Јелена Карлеуша е родена на 17 август 1978 година, а ова лето го прослави својот 42 роденден.

Малкумина дури би рекле дека поп-sвезда има толку години, а уште помалку луѓе знаат кои славни жени од домашната и јавната сцена се стари колку и таа.

Некои далеку помалку се грижат за својот изглед, некои се негувани и убави, но нивната истакнување на телото и облините не е близу.

Сепак, неколку од нив се склони кон провокативни стајлинзи, особено кога станува збор за гардероба на сцената.

Во галеријата подолу, ви донесуваме список на жени кои се родени во иста година со Јелена.