Пејачката пред сите пластични операции: Еве како изгледаше Емина Јаховиќ пред сите пластични операции!

19 октомври, 2020
831599_emina-jahovic-kaver_ls


Кога Емина Јаховиќ се појави во 2002 година со песната „Точка“, привлече внимание кон себе, а имаше само дваесет години и започна да ја освојува музичката сцена.

Emina Jahovic 2002. godine

Често ја споредуваа со Пенелопе Круз, што и ласкаше и на неа. Освен нејзината кариера, јавноста често зборува и за тоа што Емина го смени на лицето.


Убавото лице на Емина и го расипа долгиот нос, што пејачката го поправи со помош на естетски хирург. Таа не се двоумеше да зборува за тоа јавно. Таа јавно зборуваше за операција на носот, а како што рече, морала да го оперира носот пред се од здравствени причини. Се претпоставува дека имала операција на носот дури 5 пати, но пејачката тоа досега не го потврди или негираше.

– Говорејќи за операциите, дојде време да ви кажам и да ги потврдам од прва рака сите работи поврзани со истите, што не ги знаете. Никогаш не сум направил никаква пластична операција врз себе, освен операција на носот, што го скршив за прв пат кога имав 14 години. На 14-годишна возраст не можев да направам операција бидејќи коските на лицето сè уште ми беа во развој, па морав да чекам. Штом направив на 21 година – напиша Емина на Твитер пред неколку години и негираше дека направила операција на усните.


– Моите усни се целосно природни и полни. Мајка ми често ми велеше дека тие се најубавото нешто што го имам на себе. И со сите тие комплексни, генетски мутации кои не се задоволни од себе, морам да кажам, за жал, мајката природа не ме поштеди – напиша пејачката кога одговори на негативните коментари.

Emina Jahovic na Sunčanim skalama 2003.


– Ги разбирам луѓето кои се шокирани кога ме гледаат, но ми се допаѓа што сум слаба, тоа е мојот избор, се чувствувам добро. Не ми одговара кога сум подебела, не сум од оние жени со прекумерна тежина – рече Емина во тоа време.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum