Песните „Замижи“ и „Од другата страна на перницата“ беа за неа: Еве како изгледа Алка Вуица денеска

15 септември, 2020
alkaaa

За нејзиниот љубовен живот во медиумите многу се пишувало, но таа сите новински наслови ги игнорирала.

Станува збор за контроверзната пејачка Алка Вуица, која секогаш знае како да ѝ привлече внимание на јавноста.

Своевремено се пишувало за нејзиното познанство со Бајага, кој ѝ посветил две песни  „Замижи“ и „Од другата страна на перницата“.

Алка и понатаму може да се пофали со својот младолик изглед.

Таа сега сите ги изненади со последната обајва на својот Инстаграм профил – фотографија на која нема ни грам шминка.

Иако е на прагот на седмата деценија, Алка нема ниедна брчка на лицето, а нејзините следбеници не го криеле своето воодушевување од нејзиниот изглед.

„Природна и најубава“, „Убава жена“, „Кога некој е убав – убав е“, „Овде личиш на Меган Маркл“, се само дел од коментарите за изгледот на пејачката.