Пет спални соби, три бањи, спа центар: Марко Јариќ плати 5 милиони евра за вилата во Белград!

12 октомври, 2020
марконасловна

Јариќ не штедеше кога ја опреми својата вила и имаше јасна визија за тоа како треба да изгледа


Марко Јариќ

Поранешниот кошаркар Марко Јариќ живее со години во Америка, но наводно планира да се врати во Србија и да се пресели во вила во чија изградба вложи неверојатни 5 милиони евра!

Јариќ наводно купил парцела на Доржол, каде забрзано ги завршува работите на недвижниот имот во кој планира да се пресели. Изградбата започна пред неколку години, а остануваат да завршат уште неколку помали надворешни работи.

Новиот дом на поранешната кошаркарка има пет спални соби и три бањи, а на приземјето има голема теретана и сауна, а еден кат е специјално опремен за нејзините ќерки.Марко долго размислуваше за враќање во Србија, иако својот живот го изгради во Америка одамна. Секогаш велеше дека најубавите денови од својата младост ги поминал во Белград, а љубовта кон својот град им ја пренел на ќерките Валентина и Сиена – ја започнал изворот изворот.

Кога купи парцела во Дорчол пред две години, ангажираше архитекти со кои направи план за неговиот дом. Бидејќи станува збор за голема двокатна зграда, Јариќ сакаше да го потчини првиот кат на неговите потреби, додека на вториот кат направи агол за своите ќерки.

Неговиот дом има вкупно пет спални соби и три бањи, а тој на приземјето изгради голема теретана и сауна. Јариќ не штедеше кога ја опреми својата вила и имаше јасна визија за тоа како треба да изгледа сето тоа. Неодамна, тој целосно ја опреми куќата, а сè уште има мали надворешни работи на скалите и фасадата.
Да потсетиме, Јариќ од бракот со познатата манекенка Адријана Лима ги има ќерката Валентина и Сијена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum