Пристигнува новата сезона на „Твоето лице звучи познато“: Погледнете кои музички легенди ќе ве забавуваат овој пат

27 септември, 2020
750 x 700 image only mobile version


Лу Јакелиќ, Синиша Ручиќ, Неда Пармаш, Марио Валентиќ, Марина Орсаг, Лана Клингор, Марко Браиќ и Фабијан Павао Медвешек минуваат низ неверојатни трансформации, а оваа недела шоуто носи забава и смеа. За смеата и забавата секако ќе придонесе четиричлено жири, Горан Навојец, Игор Мешин, Индира Левак и Нивес Целзијус, кои ќе треба да ги оценат сите настапи со аргументи и правичност.

Лу Јакелиќ ќе се трансформира во Сиара, а на прашањето како поминале кореографските вежби, пејачот открива: „Досега изгубив два килограми, кореографијата бара“. Синиша Ружиќ во емисијата оваа недела – конечно во машката трансформација! Тој доаѓа на сцената за третото шоу на „Твоето лице звучи познато“ како Рики Мартин. „Пробите се одлични, добро сум, оние кои работат со мене се борат“, коментира Ружиќ.

Како маж, поточно како двајца мажи, Младен Грдовиќ и Бепо Матешиќ, Неда Пармаш ќе настапи и ќе ја изведе „Не е сè во плакарите“. Ќе видиме како Неда, која во моментов е најдобра во генералниот пласман, ќе се справи со двојната трансформација, а за својата нова улога таа вели: „Песната е одлична за мене, прилично сум опуштена “Марио Валентиќ, по потпетиците и женските улоги, облекува сина перика за третата претстава и станува Били Ајдол. „Потпетицата одзема дел од концентрацијата на самата изведба, сега сигурно ќе биде полесно.“, искрено вели Марио.