Раде Лазиќ: „Уморен сум од заканата од тој ИДИОТ, тој го стави моето дете во неговата уста!“

7 октомври, 2020
раде

Непријателството помеѓу Кристијан Голубовиќ и Раде Лазиќ трае уште од реалното шоу „Фарма“.

Нивниот конфликт се претвори во физичка пресметка, по што Голубовиќ беше дисквалификуван од тој ТВ формат. Сепак, напнатоста не беше намалена дури и неколку години по пресметката пред камерите.

Откако Лазиќ напиша пародична песна за Кристијан, Голубовиќ јавно му се закани. Лазиќ поднесе кривична пријава против Кристијан за загрозување на безбедноста, за што отворено зборуваше.

„Вистина е дека е поднесена тужба против Кристијан Голубовиќ, поточно две тужби. Не сакам да зборувам многу за тоа во овој момент, но доволно е да се слушнат разни закани и навреди од тој комплексист во чии ловни приказни се чини дека верува само Од моментот кога ги зеде моето дете и семејството во тие лажни усти, решив она што луѓето го кажуваа дека го принудуваше на „домот Божји“. Сигурно е дека на суд, покрај паричната казна, ќе побараме и затворска казна. „Најважно е сите пари што ќе ги добијам од ова судење да бидат наменети за хуманитарни цели“, открива Раде.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum