Роботи, насилство, силикони и секс: Започнува новата сезона на реалното шоу!

6 септември, 2020
pjimage-2_G2nUjdL

Имајќи предвид дека пред неколку месеци Хрватка победи во реалното шоу „Задруга“, сега во српското реално шоу имаме можност да гледаме многу познати лица.
Малку секс, малку тепање, малку расправии, малку љубов. Сето ова е „под нормално“ во српските реални шоуа, што локалната публика не е навикната да ги гледа. Додека најголемиот домет на домашните реални шоуа е сексот пред камера, на српски јазик тоа „веќе не е вест“. Постојат двајца „главни“ играчи: „Парови“, кои неодамна започнаа и „Задруга“, што треба да започне вечерва.

Ова е 4-та сезона на шоуто, откако Ива Гргуриќ ја однесе победата во претходната неодамна комплетирана. Овој пат, „задругарите“ се борат и за парична награда од 50.000 евра, а 50 од нив ќе влезат во шоуто. Ќе има повеќе, но секако продукцијата не открива кои се тие.

Станија Добројевиќ, Кристијан Голубовиќ, Рада Васиќ, Мики Џуришиќ, Марија и Милјана Кулиќ се меѓу погласните имиња кои влегуваат или се шпекулира дека во одреден момент ќе влезат во шоуто …


Оваа сезона, продукцијата одлучи дополнително да го зачини шоуто, така што носи и анонимни лица, и од Србија и од регионот. Девојки од Хрватска исто така ќе се натпреваруваат во контроверзното шоу, како што е несудената стоматолог Моника Хорват, која своевремено се натпреваруваше во шоуто „Хрватски топ модел“.


Во тоа време, сепак, таа беше природна, без естетски зафати, а продукцијата бара претежно такви дами со цел да привлече внимание. Влегуваат и еден млад пар од Хрватска – Фран Пујас и Пола Хублин.


Во емисијата учествуваат поп-менаџер, поранешна полицајка, поранешен осуденик, медицинска сестра, модели, папарацо, но и бројни пејачи, како и роботот Лепосава. Сите тие не попуштаат на ништо за да „прослават“ и да им ја одземат паричната награда. „Ако продукцијата ми даде гумена кукла, ќе имам секс со неа пред камера“, рече извесен Србин, како што го нарекуваат, најпознатиот папарацо Зоран Буџиќ Кобра. Најголемата сеприсутна членка на задругата е дефинитивно Рада Васиќ.


Нема реално шоу во кое таа не била. На крајот на краиштата, Васиќ заработува за живот од појавувањето во овие типови на емисии. Кога дознавме дека влегува во шоуто, таа ни призна дека има намера да го изневери сопругот Раде, доколку се укаже можност. Таа нема да се двоуми да има секс пред камерата. Најпознатата старлета и вечен ривал на Сораја, Станија Добројевиќ, ќе им се придружи на конкурентите малку подоцна и како веќе добро координиран играч.


Нејзин најголем ривал во шоуто ќе биде поранешниот мафијаш и борец Кристијан Голубовиќ, кој помина добар дел од животот во затвор.


Порано водеше љубов со Станија, а денес тие војуваат и постојано се навредуваат, како во медиумите, така и во реалноста.
Неодамна започна уште едно подеднакво контроверзно шоу „Парови“. Во тоа реално шоу, ќе учествуваат и Невен Цигановиќ и Барбара Мучиќ.

  • Мојот мотив е пари, поради парите одам, но и да се видам со некои стари пријатели, бидејќи ова е сезона на сите ѕезди. Откако ја освоив светската сцена со мојот кит, време е Балканците да го запознаат националното богатство скриено во моите панталони – ни рече модниот стилист пред да влезе во шоуто.

  • Но, тој многу брзо се предомисли. Неколку часа пред да влезе во шоуто, тој ни се пожали дека го носат со санки. Очекуваше супер луксузна вила, и кога дојде, сфати дека нема ни луксуз, но веќе потпиша „договор со ѓаволот“, така што немаше враќање. Се шпекулираше дека локалната старлета Ава Карабатиќ ќе им се придружи на „Парови“, но нејзиниот чуден татко Ивица тврди дека тој нема, иако само од позната причина за неа.

  • Во шоуто се појавува и Ервин Мујаковиќ, Сараеванец кој работел како менаџер на солариум и кој се прославил по сексот со Стефани во последниот регионален „Големиот брат“. Тука е и Нина Прља, која помина извесно време во затвор за трговија со дрога …


  • Постои атрактивна студентка по политички науки Ања Тодоровиќ, која се надева дека публиката ќе ја сака и ќе ја одведе до победата ….

  • Кандидатката Шмизла исто така ќе си ја испроба среќата.

  • Како и неколку други чудни силиконски дами …
Participants of Zadruga 4 at medical examinations in Simanovci.

Ucesnici Zadruge 4 na lekarskim pregledima u Simanovcima.