СЕ ОЧЕКУВА ГОЛЕМА ПРОСЛАВА! Лепа Брена итно одржа семеен состанок, еве кога ќе биде СВАДБАТА НА ДЕЦЕНИЈАТА!

23 септември, 2020
lepa brena naslov

Неодамна имаше свршувачка!

Лепа Брена конечно се врати во Белград по два месеци крстарење по Азурниот брег и Јадранското Море, па веднаш одржа состанок за нејзиниот син Виктор. Веста за свршувачката на Виктор ја дозна додека беше на море, кога сè што и остана е само да му честита.

Кога отиде во Србија, сите отидоа заедно на вечера за да зборуваат за среќната вест. По тој повод, Брена им даде неколку совети за во иднина.

– Брена досега не се мешаше во нивната љубов затоа што ја засакаа Сандра, која е од добра и чесна куќа. Сепак, еден пријател ја известил дека сака да се ожени до крајот на годината, па Брена сакаше тоа лично да го чуе од него – вели извор близок до семејството, а бидејќи Виктор не зборувал за неговите планови за венчавката, таа го прашала дали планира да се ожени оваа година, на што ми одговори дека не знае.

Брена тогаш го советуваше дека е најдобро да го остави тоа за следната година.

Реакцијата на Сандра ја воодушеви Брена. Таа рече дека сигурно не брзаат со венчавката затоа што сега има многу работа како шминкерка, што ја воодушеви Брена, која ја цени Сандра дека е независна.

Виктор сега штеди за стан, кој најверојатно ќе го купи на почетокот на следната година.