СЕВЕРИНА АПЕЛИРА ДА СЕ НОСАТ МАСКИ, а нејзиниот сопруг споделува друга илустрација за маските

21 октомври, 2020
23.8.severina-960x639

„Ве молиме носете маски и држете се на дистанца. Многу ги сакам луѓето и ми недостасуваат луѓе и концерти, но сега кога илјада луѓе дневно се разболуваат, сега ве сакам најмногу. Ве молам, носете маски и внимавајте“, вели пејачката.

Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ со месеци не се видени во јавноста заедно. Откако помина голем дел од карантинот во март во семејната куќа на нејзиниот сопруг во Белград, пејачката се врати во Загреб во април и оттогаш наводно не е видена. Последната заедничка фотографија со Северина нејзиниот сопруг ја објави во јуни, а пејачката летото го помина со синот и пријателите. Кога се врати од годишниот одмор, објави дека има коронавирус и вчера апелираше до сите да носат маски и да се грижат за себе и го опиша искуството на еден нејзин познаник, кој за разлика од Северина која немаше никакви симптоми, немаше толку среќа.

Северина ja отвори сезоната за капење ФОТО - МК Вести
  • „Ја надминав круната, немав никакви симптоми, некои од моите пријатели имаа силни симптоми, „умреа“ од немоќ, но фала му на Бога, сите се живи. Една моја познаничка од Сплит ја опиша нејзината приказна кога ја приклучиле на апаратот за дишење. Спортист, невеста, три деца … вели дека сакала да умре. Некои велат дека короната доаѓа во уште полоша форма … Некои велат дека вонземјани доаѓаат кај нас … Тие велат сè, но вие ја слушате совеста и се грижите за себе и за другите. Ова е Токио, јас бев таму во 2002 година. На нивните семафори се гледаше илјада луѓе збиени заедно. Ова е Токио, вечерва околу 20 часот по нивно време. Сите се со маски и на далечина. Можеме ли да го направиме ова? На ТВ, тие ни даваат само броеви, толку многу заразени, толку мртви + толку заразени за кои дури и не знаат. Лекарите и медицинските сестри се заразени, болниците се полни, а луѓето со сериозни болести, како што е ракот, чекаат … И сите чекаме некој да ни каже „готово“. Но, готово е со неодговорност. Ве молиме носете маски и држете се на дистанца. Многу ги сакам луѓето и ми недостигаат луѓе и концерти, но сега кога илјада луѓе дневно се разболуваат, сега те сакам најмногу. Ве молиме носете маски и чувајте се. И не биди еден од „броевите“. Ве сакам – рече пејачката.

Нејзиниот сопруг, судејќи според една објава на Инстаграм, има малку поинаков став за носење маски. Имено, Игор неодамна објави илустрација во која полицаец со чизма и палка става маска над лицето на лицето. Неговите следбеници оставија коментари под фотографијата на која велат: Вистината не гуши … Страшно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum