Северина, Сораја и Станија завршија во квиз на знаење! По одговорот на натпреварувачот, водителот го призна ОВА! ХИТ!

1 декември, 2020
396518_collage_f


Во квизот Потера, како одговор на едно од прашањата, беа пронајдени имињата Сорајa, Станија и Северинa, што го асоцираа натпреварувачот на нашите поп sвезди, иако станува збор за друга тема.


Имено, натпреварувачот Милош се бореше за 130.000 денари во квизот.

-Како се викаше втората сопруга на иранскиот шах Мохамед Реза Пахлави, која била актерка по професија? – го прочита прашањето водителот Јован Мемедовиќ.

-Сораја, Станија, Северина – водителот ги прочита понудените одговори, а натпреварувачот Милош и тракерот Милорад почнаа да се смеат.


-Двајцата го избраа одговорот под а – Сораја, што беше точен одговор.

-Се плашев дека нема да ги изберете Станија или Северина – му рече Јован Мемедовиќ на конкурентот Милош, кој објасни зошто ја избра Сораја.

-Единствено не-српско, не-балканско име, така да се каже – рече Милош.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris