СЕВЕРИНА ВО 2008 ГОДИНА ИЗВАДИ АЛБУМ И ГО ЗАПОЗНА СВОЈОТ ВЕРЕНИК: Еве како изгледаше тогаш!

14 ноември, 2020
севе

Во 2008 година, Северина настапи во реалното шоу „Фарма“, кое штотуку започна да се емитува во Хрватска.
Пејачката Северина Којиќ (48) во 2008 година сè уште го имаше презимето Вушковиќ. Таа го сними својот десетти албум „Здраво Мери“ на кој соработуваше со славниот музичар Горан Бреговиќ, со кого доживеа голем успех. Исто така, нејзините рози цветаа на приватно ниво.

Пред 12 години на Крк го запозна претприемачот од Риека, Славко Шајиновиќ, со кого се вери и беше во врска со него две години. Го остави кога се вљуби во српскиот „крал на бакарот“ Милан Поповиќ, со кого подоцна го доби синот Александар.

“Се заљубив. Тоа се случи неодамна, спонтано, како што се случуваат такви работи “, и рече Северина на Глорија во тоа време, а кога сфати дека станува збор за длабоки емоции, ми одговори„ Штом го запознав, или пет минути подоцна “.

Во 2008 година Северина настапи во реалното шоу „Фарма“, кое штотуку започна да се емитува во Хрватска. Потоа на публиката и го претстави албумот „Здраво Мери“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi