СИТЕ СЕ ШОКИРАНИ: Една ПОЗНАТА жена ја тужеше Северина, а пејачката направи нешто неочекувано!

3 ноември, 2020
северина

Судска постапка од 2500 евра!

Пејачката Северина Којиќ има закажано рочиште денес во Општинскиот граѓански суд во Загреб поради тужбата што ја поднесе судијката Луција Ласиќ во февруари оваа годинава. Предлозите за доказите требаше да бидат доставени денес, но Северина не дојде на сослушувањето. Како што понатаму се наведува, таа не била обврзана лично да се појави на суд.

Луција Ласиќ ја тужеше пејачката во февруари годинава за кршење на личните права и побара обештетување во износ од 2500 евра, откако Северина на прес-конференција по повод почетокот на турнејата изјави: – Не знам зошто сум изненадена што ова се случува кога во оваа земја ниту жените ниту девојчињата немаат судска заштита и поддршка за физичко силување. Поминав низ слично во судот во Сплит, во судската постапка за обид да ми се одземе дете кај судијката Луција Ласиќ.

Станува збор за судијка која била на судскиот совет во окружниот суд во Сплит, кој одлучува по жалбата на Северина против пресудата со која се одлучило нејзиниот син да живее со неговиот татко Милан Поповиќ. На седницата на советот во Сплитскиот суд во февруари годинава, судијата Ласиќ за прв пат побара да го напушти случајот. Нејзиното прво барање беше одбиено, а потоа повторно го стори истото, наведувајќи дека покренала постапка против Северина за исплата на отштета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi