СИТЕ ЖЕНИ НА ЗДРАВКО ЧОЛИЌ: Нема повеќе тајни! Отсекогаш сонувал за секс во тројка, без двоумење открива како завршил обидот за истото!

9 ноември, 2020
Screenshot_3

Како старо вино, што со староста добива само квалитет: понекогаш ни се чини дека, како Доријан Греј, ја продал душата на нечесниот во замена за вечна младост. Ви донесуваме интересни факти за мајсторот на лесни ноти Здравко Чолиќ, човек кој владееше со концертните сали од Вардар до Триглав скоро половина век!

1. Роден е во 1951 година во Сараево и израснал во семејството на полицаецот Владимир и домаќинката Стана. Пеел со неговиот дедо во Требиње, а на неговиот репертоар најпрво имало ганга. Ако испушти глас во ливадата, се пошегува, сите овци ќе бегаат!

2. Како ученик бил опседнат со атлетика, дури и повеќе отколку со музика. На важен натпревар, тој беше втор, веднаш зад атлетската ѕвезда Ненад Стекиќ. Настапи на трката на 100 метри и скок во далечина, а јуниорското првенство од тогашната држава му донесе повреда на тетивата поради што засекогаш се откажа од спортот.

3. Тој со задоволство зборуваше за неговиот приватен живот. Така, на пример, призна дека ја изгубил невиноста на ливада со млада овчарка и многу брзо открил дека најмногу му се допаѓаат дами со големи гради. Како средношколец, признава, сонувал за секс во тројка. Тој бил најблиску до реализација на таа фантазија за време на патувањето со еден пријател во Хамбург. Атрактивна Шпанка им го привлече вниманието, но момците се опијанија толку многу што немаа сили да реализираат амбициозен потфат!

4. По дипломирањето се запишал на студии по економија и свирел во групите „Indexi“ и „Ambasadori“. Почетокот на неговата соло кариера го означи настапот на „Vašem šlageru sezone“ со песната „Sinoć nisi bila tu“. На тоа се сеќава со насмевка: „Првично Јосипа Лисац требаше да ја изведе таа песна, но се откажа поради обврските. Тоа беше моја среќа – го освоив третото место и го добив мојот прв хит! “

5. Со песната „Gori vatra“ се претстави на „Евровизија“, заземајќи го претпоследното место. Фрида Лингстад, една од двете пејачки на подоцнежната популарна шведска група „ABBA“, настапи како придружен вокал на натпреварот и целосно го загуби умот кога го виде згодниот пејач. Таа влета во неговата гардероба и го покани на романтично излегување. Поминаа три дена во идилична кабина за трупци. „Сè изгледаше како тренинг за двајца во теретана. Жените од северот се некако пресметливи и ладни. Тие ги користат мажите како десерт после добар оброк “, рече тој.

6. И откако стана голема sвезда, тој живееше во Грбавица со неговите родители и брат, а фановите нон стоп ми ѕвонеа на вратата. Имаше и такви кои не претераа со ништо. Во хотелот „Dalmacija“, една девојка се префрли од незјиниот на неговиот балкон (на седмиот кат!); во Шибеник, готвач од хотел влетал во неговата соба додека спиел; докторка од Загреб упаднал во неговата куќа и викал дека ќе се самоубие ако не ја изнесе на состанок, а на неговата врата се појавила избезумена обожавателка облечена во венчаница, со човек на кого му ја доделила улогата на кум. Мајката на пејачот, која ѝ ја отвори вратата, збунето ѝ рече: „Мислам дека мојот Здравко сè уште не е подготвен за толку голем чекор!“.

7. Тој се забавуваше со танчерката Јасна Дулиќ четири години. Па ја напушти заради Елизабета Видас, втората придружничка на изборот за Мис на Југославија во 1983 година. Љубовта траеше шест лета, сè додека Елизабет не згреши и почна да го спомнува бракот. За време на престојот во Шведска, тој уживаше во една вечер со Керол, тогаш најголемата поп-sвезда во Скандинавија.

8. Со колку жени бил, тој никогаш не броел. „Факт е дека повеќе сакав корпулентност отколку слаби жени, непозната отколку славна. Моите цели беа домаќинки, благајнички, стјуардеси, келнерки и наставнички и сите во мое друштво се чувствуваа посебно. Скоро немаше на која не ѝ се заколнав дека песната „Ona spava“ или „Ти Ti si mi u krvi“ е посветена токму на неа! “ признава. Неуморниот пастув го скроти Александр, тринаесет години помладата професорка по географија, која му роди две ќерки Уна Звездана и Лара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi