СКАНДАЛ во ЗАДРУГА! Продукцијата реагираше, па летаа брутални казни! (ВИДЕО)

23 октомври, 2020
задруга

Пеколен ден зад нас!


Како што се навикнати членовите на Задруга и публиката, синоќа се одржа уште едно издание на емисијата „Прашања на гледачите“. Домаќинот Милан Милошевиќ влезе во Белата куќа за да им ги прочита на членовите на задругата прашањата од милионската публика, која секојдневно ги следи настаните од имотот во Шимановци.

Ноќта започна насилно.

На самиот почеток, Филип Цар беше погоден од публиката, поради неговото скандалозно однесување на последната забава, за што беше казнет со тримесечна такса. Филип секогаш се правдаше дека причина за неговиот хаос е тоа што не бил расположен на забавата, поточно дека немало повеќе пијалоци, а не и блискоста на неговата поранешна девојка Александра Николиќ со Кристијан Голубовиќ.
Членовите на Задруга ги коментираа овие настани еден по еден, а многумина се согласија дека Цар создал хаос затоа што неговото его било повредено од Александра, а не затоа што тој сè уште ја сака. Подоцна се зборуваше и за неговата венчавка со Мина Врбачки, која треба да се одржи наскоро.

За време на шоуто се случи нова расправија меѓу поранешните партнери, Сања Станковиќ и Јована Томиќ Матора, кои продолжуваат да се обвинуваат едни со други за лошите односи.

Фран Пујас и Сања исто така зборуваа за нивната врска. Да потсетиме, Станковиќ верува дека нејзината близина со Фран е „забранета“ од Матора, која постојано и е љубоморна. Сања смета дека ова е нефер, бидејќи Матора била во врска со Моника Хорват, а таа флертувала со Жана Џорѓевиќ и Ријалда Карахасановиќ. Поради солзите, Сања беше мета, исто некои од задругарите ја осудија затоа што не плачеше поради Томиќ.


Фран се најде во друга приказна, со неговата поранешна девојка Паула Хублин, која зборуваше за тоа колку жали за таа врска.

Главната драма на вечерта беше врската помеѓу мајката и ќерката, Марија и Милјана Кулиќ. Марија јавно се одрече од својата ќерка Милјана поради смирување со Лазар Чолиќ Зола, а многумина сметаат дека ова е крајната забранета љубов на реалното шоу „Задруга“. Марија плачеше цело време, исто така и Милјана.

За време на дискусијата за оваа врска, дојде до нов конфликт помеѓу Надица Жељковиќ и Марија, кои војуваа неколку дена. Оваа вечер, Надица повторно ги спореди односите на Марија и Милјана со врската помеѓу Анабела Атијас и Луна Џогани.

Имаше и конфликт помеѓу Зола и Марија, а Милјана сè уште не можеше да ги запре солзите.

Потоа следеше приканзата на која задругарите се шокираа, кога дознаа дека Зола се допишуваше, а можеби дури и се гледаше со друга девојка, додека беше во врска со Милјана. Сања потврди дека ги видела овие преписки, а Милјана остана во шок.

Мина Врбачши потврди дека Владимир Томовиќ и понатаму и е драг, како личност со која поминала неколку месеци заедно во Белата куќа.

Тара Симов синоќа пушти солзи во гардероберот, бидејќи откри дека Милан Јанковиќ Чорба нарекол некој задругар со погрдни имиња, а она помислила дека тоа е за нејзе наменето.

Веднаш по крајот на шоуто, Милјана го нападна Зола поради нејзината преписка со друга девојка, а тој упорно се бранеше.

Владимир Томовиќ не успеа да издржи без да и даде комплимент на Јована Љубисављевиќ во просторијата за изолација. Ова ја изиритира, па му сврти грб.

И покрај сè, Милјана повторно заврши во кревет со Зола, каде имаа жешка акција. Мирот не траеше долго, по акцијата, Милјана повторно го нападна поради преписката, сакајќи да открие која е девојката со која се допишувал.

Ниту во спалната соба немаше мир. Паула Хублин и Тома Паниќ разменуваа нежности, разговараа, се смееја и во еден момент завршија под јорганот. Да ве потсетиме, двајцата побараа од Дрвото на мудроста задача да се преправаат дека се блиски, но премногу се опуштија за време на оваа задача.

Останува да ги следиме денешните настани и развојот на односите во Белата куќа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum