Следејќи го примерот на светски старлети и порно диви, Ава Карабатиќ започна нов правен бизнис: Заработувам добро, многу колеги во Србија ме копираат!

19 октомври, 2020
ана

Пејачка, професорка, уметник, писателка … Вака се претстави Ава Карабатиќ на својот деловен профил на Инстаграм, на опцијата „Само обожаватели“, каде на избраната претплатничка публика и понуди увид во нејзините разголени фотографии. Таа остро негира дека станува збор за порнографија, забележува дека фотографиите се од еротски жанр, а отстапувањето од баналноста го гледа во тоа што често ги придружувала со цитат за книга. Инаку, тие потекнувале од различни локалитети, во внатрешноста, но исто така и покрај ѕидовите во Дубровник, тави со сол и слично; барем тоа е намерата.

Свесна сум дека Балканот е примитивно опкружување и дека луѓето со предрасуди ќе гледаат на мојот деловен потег, но верувам дека моралот не се мери со голотија. На крајот на краиштата, сите сме родени голи! Ако Кардашијанс и другите светски лица можат да имаат профил „Само навивачи“ за одредена сума, зошто да не треба јас? вели Ава.

Таа ја отвори опцијата затворена за пошироката јавност среде карантин за корона во март, но мораше да ја стави во хибернација поради проблеми со Инстаграм. Таа неодамна повторно оживеа, вели дека нејзината администрација ја води соработник и не знае колку претплатници има. Но, таа е многу задоволна од својата заработка.

Понудата е изразена во долари и во моментов е со 40 проценти учество, а за еден месец е 21 долар, а за една четвртина е 57,75 долари. Ава смета дека е прилагодлива на публиката која има намера да ужива во нејзините „послободни“ фотографии три месеци затоа што „ското“ тогаш е 45 проценти.Веќе заработувам добро, верувам дека јас бев првата хрватска жена што живеев тука и имав храброст да влезам во овој бизнис. Во Србија, многумина веќе ме копираа – вели Ава, која летуваше – насекаде.

Пролетта бев на деловен план во Задар, а потоа и во Дубровник дваесетина дена на сетот на спотот за новиот сингл „Фер игра“ од авторското дуо Гордана Гвозденовиќ и Павле Радуловиќ, кога престојував во хотелот „Ројал Блу Хилтон“. Јас самата го финансирав хотелот, ти велам дека заработувам добро.

Потоа отидов една недела во Терме Тухеj, потоа Топличе Матија Губец и Језерчица, потоа бев во Убли на Ластово и на крајот на летото во хотелот Коркира на Корчула. Имав несреќа додека нуркав на Ластово, медуза ме повреди, односно ми изгоре покрај усните, ќе морам да побарам помош од пластичен хирург. Патем, јас сум претежно природна, интервенирав малку на градите и малку ги коригирав очните капаци, имено имав утринско кафе во „Хепи“ во Белград, за кое требаше рано да станам и да се појават темни кругови – вели Ава.

Таа во моментов живее во родниот град Сплит со татко и Ивица, кој ја поддржува во сè што прави. Но, тој нема намера да остане таму долго.

Имам најмногу фанови од Италија и Турција, така што во иднина ќе се гледам во тие земји. Имам намера да се преселам во Монако или САД во догледно време – објави Ава.

Ја потсетивме дека Монако и Америка не се Италија и Турција, но таа лесно одговори:

Знам, но сите тие земји се одлични за мене, особено Азурниот брег. Тоа е место скроено за мене. Знаете дека сум номад; Затоа, книгата за која го пишувам продолжението се вика така – објави 32-годишната Ава Карабатиќ, која во изминатите години има одржано две ликовни изложби, во Вила Конак во Белград или во паб во Карловац. И двајцата биле инспирирани од антички Египет, а сликите биле направени во техниката масло на платно.

Таа најави дека, каде и да е, ќе продолжи да пишува и слика и ќе им биде особено достапна на нејзините сакани претплатници.

Eskişehir escort