СЛИЧНОСТА Е НЕВЕРОЈАТНА: Вака изгледа братот на Лепа Брена! (ФОТО / ВИДЕО)

27 ноември, 2020
Screenshot_3_1000x0


Фарук Јахиќ исто се занимава со музика…
Денес, Лепа Брена е една од најпознатите балкански sвезди. Таа создаде свој бренд, а за бројни концерти, албуми и хитови слушнаа и странците. Иако е најпозната кај нас, таа е прилично приземна и цврсто стои на нозе.

Никогаш не се срамела од своето потекло или име и гордо истакнува дека е родена во Тузла под името Фахрета Јахиќ.

И додека многумина знаат за неа, она што малкумина го знаат е дека Брена (кој е надимак што нејзиниот тренер по кошарка и го даде) е најмладата од трите деца – нејзиниот татко Абед и мајката Ифета исто така имаат син Фарук и ќерка Факета.

Досега Брена не истакна дека нејзиниот постар брат е многу талентиран во музиката, а овој пат го претстави за време на шоуто „Никогаш не е доцна“, во кое учествуваше.

Мојот брат Фарук Јахиќ како учесник – напиша тогаш Брена на заедничката фотографија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi