Со својата песна предвиде ТРАГЕДИЈА: Карлеуша лудуваше за Чанда во 90-тите, кој беше ликвидиран во сообраќајна несреќа

25 декември, 2020
Jelena-Karlesusa-i-Canda

Во деведесеттите години Карлеуша се забавуваше со опасно момче, на кое му посвети една песна

Давидовиќ и Стојановиќ беа убиени во аудио за кое се шпекулираше дека е „прогонувано“, бидејќи страшна судбина ги снајде сите што го возеа. Двајцата, наводно, го зеле Аудито што претходно го користел Дуги по погребот. Инаку, тој автомобил беше во сопственост на Мирко Томиќ, наречен Босанац, од Земун, кој беше застрелан во неговиот „голф 4“ на булеварот Никола Тесла.

Популарната пејачка Јелена Карлеуша денес е во среќен брак со фудбалерот Душко Тошиќ, со кого денес има две ќерки.

Потсетуваме, Шанда и Иван Стојановиќ беа ликвидирани по враќањето од погребот на нивниот пријател Бранислав Лаиновиќ Дуги, кој беше убиен неколку дена претходно на улицата Устаничка во Белград. По погребот одржан во Нови Сад, Шанда и Иван се упатиле назад кон Белград со Ауди управувано од Стојановиќ и биле убиени кога ги претекнало Ауди со напаѓачите Напаѓачите испукале околу 30 куршуми од калашникови кои точно ги погодиле жртвите во вратот и главата, убивајќи ги на самото место.

„Сметам дека постојаното триење помеѓу две силни личности дава совршена целина“, Јелена своевремено ја карактеризираше својата љубовна врска со Јанда, која ја бранеше од агресивните мажи на начин на вистински витез.

Чанда не криеше колку е импресиониран што се забавува со пејачката и дека се здоби со целосно нова репутација заради врската со неа.

„Кога ќе се погледнам во огледало, велам:„ Ккаов шмекер “. Кога дојде со мене, Јелена доби „бинго“ “, рече Давидовиќ.

На Јелена ѝ беше тешко со убиството на Зоран.

„Од почит кон семејството на Зоран, не сакам да зборувам многу за трагедијата. Тој беше прекрасен човек, голем пријател и внимателен како момче. Сите што го сретнаа му се восхитуваа. Нека полицијата го стори својот дел од работата, тешко ми беше да ја издржам неговата смрт “, рече Јелена кратко по смртта.

Според медиумите, Јелена ја почувствувала трагедијата со песната што се најде на нејзиниот албум „Гили, гили“ од 1999 година. Станува збор за песната „Би била убава невеста“.

Инаку, Карлеуша ја вклучи „Балада за Зоран“ на следниот албум „За свои години“, ​​песна што таа му ја посвети на своето поранешно момче Чанда.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris