Станаа ѕвезди пред 15 години: Сега некои од нив нижат скандали, некои сосема исчезнаа од очите на јавноста

27 септември, 2020
pjimage-58_VHk5C1C

Розга, Северина и Маја ја започнаа својата кариера во 90-тите години, а во раните 2000-ти станаа големи sвезди. Тие сè уште работат „со полна пареа“, додека некои водечки и актерски sвезди сега се насочени кон други работи …


Во последните 15 години, многу лица се сменија на хрватската сцена. Некои sвезди преживеале до ден-денес, додека има и поранешни познати личности кои повеќе не ги гледаме ниту на малите екрани ниту на јавно место.


Тешко дека постои човек што не се сеќава на серијата „Забранета љубов“ што се емитуваше од 2004 до 2008 година. Ѕвезда на таа серија беше Зоран Прибишевиќ (37), кој го играше Даниел Лончар. Неговото лице повеќе не го гледаме на домашната телевизија, но Прибишевиќ својот живот го посвети на актерството. Покрај тоа што е активен во театарот, тој моментално игра и во „Контра штрајк“ на ХБО.


Од друга страна, поранешната ТВ водителка Марина Парлов (33) го занемари јавниот живот. Таа сега е омажена за ватерполистот Иван Буjубашиќ и веќе подолго време не се појавува никаде. Вистинското изненадување беше ова лето кога таа и нејзиниот сопруг беа во спотот за песната „Не можам да го поднесам“ од Петар Драгојевиќ.

marina


Иако исчезнаа од очите на јавноста, нивните колеги сè уште ги пополнуваат медиумските колумни. Северина (48) сега е една од најголемите sвезди на Балканот, Маја Шупут (41) привлекува внимание со својот изглед каде и да се појави.

ARHIVA - Severina na Karlovačkim dani piva iznenadila Che Guevarom
ARHIVA - Severina s brkovima u publici bila je atrakcija treće večeri 6. Cro-a-portera


Лука Нижетиќ (37), Антонија Шола (41) и Јелена Розга (43) сè уште се успешни во она што го сторија пред 15 години.