Сузана Манчиќ (63) тврди дека изгубила пет килограми за осум дена, и откри како

23 октомври, 2020
2025116f-de6e-4aae-9623-64cb0799acdb

НАЈПОЗНАТА лото девојка од поранешна Југославија, Сузана Манчиќ, сега има 63 години и веќе не и е лесно да ја одржува линијата.

Таа раскажа како решила да ослабе и како успеала да добие од 80 до 75 килограми за само осум дена, а објасни и како.

Сузана беше подложена на таканаречена диета за липосукција на која јаде претежно зелен зеленчук и пие додатоци, а и е забрането да јаде што било слатко, па дури и овошје.

“Јас секогаш го започнувам утрото со топла лимонада и куп додатоци во кои ги има сите потребни минерали и витамини. Истото го пијам и за ручек. Ако сум гладна, ми е дозволено да јадам само една свежа краставица. Тоа е таканаречена диета за липосукција,од осум дена. Јас имам 80 килограми, а мојата цел е да достигнам 70 килограми. Јас сум на вистинскиот пат, сега вагата покажува 75 килограми “, изјави таа за Курир.

Таа истакна дека вечерата е нејзиното најубаво јадење.

“Луѓето се воодушевени затоа што вечерата за време на оваа диета е најсрдечен оброк, но верувајте ми дека делува! Шеќерите не доаѓаат предвид, па дури и ми е забрането да јадам овошје. Од зеленчукот, дозволено е само зеленило: брокула, рукола, зелена салата и спанаќ! Јадам и парче риба или црвено месо.Можам да пијам чај и кафе цел ден, секако без шеќер.Ми дозволуваат и чаша вино, но само еднаш неделно “, рече таа.

Сузана вели дека ваквата строга диета не влијаела на нејзината енергија, но дека не треба да тренира или трча, туку и се препорачува само лесна прошетка или масажа. Таа призна дека обично сака да јаде сè, но дека се одлучила на диета кога забележала дека се здебелила повеќе од 10 килограми.

“На крајот на краиштата, јас сум телевизиско лице. Ме замолуваат да изгледам добро, но ајде да се соочиме, не сакам моделско тело. Треба да се земат предвид мојата возраст и здравје, па затоа нема да претерам со слабеење”, рече таа.

Сега и кога оди на вечера кај пријатели, таа ја носи својата храна.

“Сите ми се смееја. Но, јас не сакам да ги кршам правилата. Не си давам пауза, никогаш не јадев месо на скара или слатки за време на диетата. Тоа ќе ми ја уништи диетата”, заклучува таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum