ТАА БЕШЕ ВО РЕАЛНО ШОУ И САКАШЕ ДА БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА ХРВАТСКА: Вака изгледа сега Ава Карабатиќ

2 октомври, 2020
fb6b8adc5a984372d349

Ава Карабатиќ стана позната на јавноста во Србија за време на нејзиното учество во реални шоуа, како и за сликање за списанието „Плејбој“. Таа често даваше многу провокативни изјави, а јавноста не можеше да остане имуна на разни видови нејзини испади.

Ава се споменува и како потенцијален учесник во тековното реално шоу „Задруга“ и се очекува, како и секогаш, да направи шоу.

Оваа Хрватица привлече внимание кога влезе во куќата на „Големиот брат“, ни помалку ни повеќе туку во градник. Првата вечер таа се зближи со каскадерот Урош Чертиќ, но и двајцата тврдеа дека нема меѓусебна интимна врска. Нивната врска брзо се влоши, па Ава утеха си најде во прегратките на еден од „француските близнаци“, Жарко Стојановиќ. Плачеше кај исповедникот, сеќавајќи се на Владо Вуксановиќ, кога рече дека и недостасува и дека тој е нејзин вистински пријател. Жарко го освои првото место и 50.000 евра, додека Ава беше трета.

Во последниве години, Ава е помалку застапена во српските медиуми, но затоа прави вистински шоуа на хрватски јазик. Неодамна, таа сакаше да учествува на претседателските избори, па дури и водеше кампања. На крајот, таа се откажа од оваа идеја, но тоа не ја спречи да каже неколку груби зборови за тогашната претседателка Колинда Грабар Китаровиќ.