Тереза ​​Кесовија го претстави првиот спот кој го сними по пауза од ЦЕЛИ ПЕТ ГОДИНИ

22 септември, 2020
9aa81ced8524c9f23ddd

Нејзината колешка Габи Новак, меѓу другите, дојде да ја поддржи. Во одлична атмосфера, многумина уживаа во музиката, но и во „малиот филм“ што Тереза ​​го сними.

Музичката дива Тереза ​​Кесовија го претстави долгоочекуваниот спот за песната „Има те“, кој го сними летово. На промоцијата одржана во загрепскиот ресторан „Округjак“ се појавија и некои познати личности.

Нејзината колешка Габи Новак, меѓу другите, дојде да ја поддржи. Во одлична атмосфера, многумина уживаа во музиката, но и во „малиот филм“ што Тереза ​​го сними.

Имено, познато е дека нејзините песни секогаш го наоѓаат патот до публиката, без оглед дали имаат спот или не, но кога таа ќе реши да снима – тогаш видеото се претвора во мал филм.

Uživo s promocije novog singla i spota Tereze Kesovije "Ima te"

Gepostet von Večernji list am Montag, 21. September 2020

Ова беше случај и кога Катја Рестовиќ го презеде режирањето на музиката за песната „Има те“ од Аљоша Шериќ и аранжерот Горан Ковачиќ, која неодамна беше издадена под етикетата на Далас Рекордс. Снимено е на атрактивни локации во Истра, а една од најголемите пејачки докажа дека сепак има многу енергија и дека може да направи каков било предизвик што тимот ќе и го постави пред себе без никаков проблем.

Патем, секој што некогаш работел со Тереза ​​знае дека таа е одличен професионалец, но да стои на најлошото сонце на работ на каналот Лим или да седи во врел кабриолет три часа за да го фотографира возењето не беше лесно за никој од тимот. Жшкото истарско сонце ги гореше уште од раните утрински часови, но ова во никој случај не влијаеше на динамиката или планот за работа.

Засега не планира нови настапи бидејќи ги почитува упатствата и мерките издадени од епидемиолозите, смета дека треба да се грижиме за нашето здравје. Како и да е, таа е навикната на огромни сали, така што ќе чека подобри времиња.