Тереза Кесовија го претстави првиот спот кој го снимила по паузата од пет години!

22 септември, 2020
344f04ff1e14e7569f26

Музичката дива Тереза ​​Кесовија го претстави долгоочекуваниот спот за песната ‘Има те, кој го сними летово. На промоцијата одржана во загрепскиот ресторан „Округjак“ се појавија и некои познати личности. Нејзината колешка Габи Новак, меѓу другите, дојде да ја поддржи. Во одлична атмосфера, многумина уживаа во музиката, но и во „малиот филм“ што Тереза ​​го сними.


Имено, познато е дека нејзините песни секогаш наоѓаат пат до публиката, без оглед дали имаат спот или не, но кога една жена од Дубровник ќе реши да снима – тогаш видеото се претвора во мал филм. Ова беше случај и кога Катја Рестовиќ ја презеде режијата на музиката за песната „Има те“ од Аљоша Шериќ и аранжерот Горан Ковачиќ, која неодамна беше издадена под етикетата на Далас Рекордс. Снимено е на атрактивни локации во Истра, а една од балканските најголеми пејачки докажа дека сепак има многу енергија и дека може да направи каков било предизвик што тимот ќе и го постави пред себе без никаков проблем.