Тој е подготвен да стане татко: Саша Ковачевиќ проговори за љубовта со својата избраничка Зорана и нивните планови!

18 декември, 2020
251657_00-news1-damir-dervisagic_ff


Иако не зборува често за интимноста, сепак реши да сподели новости и размислувања со публиката на темата љубов.
Пејачот Саша Ковачевиќ конечно реши да зборува за љубовта со својата долгогодишна девојка Зорана, со која ужива во идилична романса.

„Па, како што сите велат: „Јас не би да допирам ништо“. Зорана знае дека таа е мошне посебна жена во мојот живот и тоа никогаш нема да се промени. Без оглед на тоа што животот може да донесе утре, некои луѓе ги чувате во најубавиот дел засекогаш во вашето срце“.

На прашањето кога ќе се ожени, Саша одговори:

“Сè во свое време, но јас сум свесен дека луѓето се заинтересирани за тоа. За мене е важно да уживам во оваа врска, она да напредува, и еден ден ќе биде мојот ред да се оженам”.

Како што рече, љубовта отсекогаш му била приоритет и тој потенцира дека сака да основа семејство.

„Да бидам искрен, не знам која е вистинската формула за успех, но никогаш не сум го видел тоа така. Отсекогаш сум сакал да се остварам во љубовта, сакам да основам семејство, мило ми е што сум на добар пат во таа смисла. Убавите моменти со вистинските луѓе се многу поважни од она што е добро за работата. Можев да ја сокријам својата врска, така и беше првите шест месеци, но никогаш не го сторив тоа намерно”, вели Ковачевиќ.


Многумина се прашуваат и кога тој ќе се реализира како татко, а еве што вели тој за тоа.

“Навистина се чувствувам така. Таа, се разбира, го има својот татко и важно е да се спомене тоа, но мило ми е што сум дел од нејзиниот живот и што добро се согласуваме. Што се однесува до моето дете, се надевам дека наскоро ќе се остварам како татко. Од друга страна, ние мажите сме малку „невешти“, постојано мислиме дека е сè уште рано и дека има време.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris