Тој порасна во касарна, беше проблематичен, а потоа сè се смени! Погледнете како изгледаше животот на Џеј Рамадановски!

27 октомври, 2020
деде

Фолкерот Џеј Рамадановски порасна во центарот на Белград, а соседите го опишаа како вечен боем и весел човек.

“Џеј е вистински Доркол, го познавам уште од дете. Таа стара дружина се собираше во кафуле што беше затворено одамна. Сите го познаваа, тој секогаш се појавуваше и свиреше на тарабука. Тој тогаш беше уште тинејџер, и секогаш беше среќен и луѓето го сакаа. Тој никогаш не беше стипса, сакаше да им дава и да ги почестува луѓето, кога имаше, споделуваше со сите. Овде отиде во основно училиште, некое време беше во поправен дом и кога излезе се вработи во продавница за бои. Тој работеше седум дена и поднесе оставка, а потоа ни рече: „Одам во саѓи и излегувам црвено од бојата“, откри соседот на Џеј, Душан.

Во училиштето „Браќа Барух“, директорот откри нови детали за популарниот фолк.

“Тој одеше во нашето училиште, негова учителка беше Даница Пекиќ. Го најде како плаче на улица и го донесе на училиште. Тој рече дека за него е како мајка и дека таа не е таму, тој никогаш нема да тргне по вистинскиот пат. “Му купи книги, облека и се грижеше за него. Тој беше на училишна прослава, па низ солзи зборуваше за Даница, многу ја сакаше”, рече Драгомир.

И покрај тоа што е проблематичен и расте во тешки услови, еден од староседелците рече дека Рамадановски сепак „станал маж“.

“Џеј порасна на овие улици. Тој беше стројник некое време, крадеше и беше проблематичен, пиеше многу. И покрај тоа, сите го сакаа, но се шушкаше дека тргнал на погрешен начин и дека ќе изгуби сè. Сепак, тоа не е случај. Секоја чест за него, тој дури и го купи и го обезбеди станот, стана вистински човек, живееше во касарната каде што беа протерани и сè беше демолирано за да може сега да се изгради нешто. Сега се вели дека тој го продава станот тука, но ние често се среќаваме во кафуле на аголот “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum