Томислав Воштиниќ, винарот со кого Северина наводно е во врска, го прокоментира одност со пејачката: “Немојте воопште да ме прашувате…”

1 декември, 2020
o_15370654_1024

-Лелееее, глупости, накратко искоментира 38-годишниот производител на вино Томислав Воштиниќ, кого српските медиуми го поврзуваат со Северина.

– Ајде, не ме прашувајте за тоа воопшто, смешно ми е, додаде тој, а на прашањето дали ја познава популарната пејачка, тој рече: Сè е во ред, ајде, поздрав!

Во текот на утрото, ПР тимот на Северина исто така зборуваше и негираше каква било романтична врска помеѓу пејачката и винарот.

После вашето барање, би сакале да ве информираме дека станува збор за личност од поширокиот круг пријатели на Северина, во чија винарија се одржа настан на кој, покрај другите, присуствуваа и Северина со нејзиното друштво. Со ова отфрламе каква било инсинуација за кој било друг вид на однос, се вели во соопштението.
Според српскиот магазин „Ѕвезди“, Северина, иако сè уште е мажена за Игор Којиќ, веќе десет години е во врска со производител на вино од „Граберје Иванишки“, со кого, наводно, станала интимно блиска, но нема конкретни докази за ваквите тврдења.

Кон средината на септември, Северина позираше во винарската визба Томислав Воштиниќ Класниќ со друштво на нејзините најблиски пријатели и соработници кога се појави во црвен деколтиран фустан и високи црни потпетици. „Имам мал круг на големи луѓе“, рече таа тогаш, користејќи го насловот на песната на Масимо.


За нас, ова не е само винарија. Тука пополнуваме и создаваме. Ние се дружиме и креативно се изразуваме. Живееме во хармонија со природата и ги претвораме нејзините убавини во секојдневен живот, изјави Томислав Воштиниќ во август.


Долго време се шпекулираше дека Северина и Игор имаат проблеми во бракот затоа што не ги виделе заедно со месеци, поточно од почетокот на пандемијата кога таа го напушти неговата куќа во Белград на Бежанијска коса. Целото лето го помина на хрватскиот брег, кога објави дека се заразила од Ковид-19, додека Којиќ на социјалните мрежи објавуваше фотографии од Србија. Не знам каде се и какви се нивните односи. Тие се возрасни луѓе и претпоставувам дека знаат, и тие секогаш знаеја што да прават. Од друга страна, сè што прават, си прават сами на себе, изјави неодамна свекорот на Северина, пејачот Драган Којиќ Кеба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi