Вака славните пејачки изгледаат без шминка: Некои непрепознатливи, други пак, поубави без „фасада“

6 септември, 2020
dragana-mirkovic-ceca-raznatovic-jelena-karleusa-lepa-brena-natasa-bekvalac-830x0

Познати пејачки сме навикнати да ги гледаме дотерани од глава до пети, во елегантна и секси гардероба и со сценска шминка. Некои од нив изгледаат одлично без шминка, додека други се буквално непрепознатливи.

Благодарение на социјалните мрежи, каде познатите личности објавуваат видеа и фотографии од приватниот живот, имавме можност да видиме некои од нив во опуштено издание, додека „фативме“ неуредни некои жени од сцената. Многу мажи се попривлечни за жените со минимална шминка, но има и такви на кои им се допаѓа пренагласениот изглед, што го гледаме на јавни настапи на познати припаднички на понежниот пол. Сето тоа се сведува на различни вкусови што е легитимно, но забележливо е дека овие пејачи немаат проблем да се покажат без шминка.