Вељко Ражнатовиќ ИСКРЕНО за семејството: Мојата сопруга е опуштена, а Жељко е главната причина за мојата среќа!

28 октомври, 2020
насловна вељко


Младиот спортист зборуваше и за талнетот за пеење

Младиот српски боксер Вељко Ражнатовиќ зборуваше за својата спортска кариера, плановите, но и деталите од семејниот живот.

Тој откри дека му недостигаат натпревари во боксот, и дека неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ е негов главен обожавател.

„Би бил пресреќен ако дозволеа да се игра националното првенство. Мојата сопруга е лабава жена, но и мајка како и другите жени во куќата. Сопругата ме придружува на натпревари “, рече Вељко.
Младиот Ражнатовиќ често пее со својата сестра Анастасија, но никогаш не помислил да го направи тоа професионално.

View this post on Instagram

👨‍👩‍👦❤️🇷🇸

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on


„И денес сакам да пеам. Но, никогаш не сум имал мотивација да направам кариера од тоа, мислам дека можам да направам многу повеќе од ова. Не би бил среќен и исполнет ако не го сторам тоа што го работам. Јас тренирав фудбал 7 години, па почнав да размислувам поинаку од моите соиграчи, не сакав да бидам во друштво за кое сметам дека не е мое “, истакна Вељко во емисијата „ Whatzuuuup“, а потоа гордо зборуваше за неговиот наследник.


„Главната причина за мојата среќа е во животот и секој ден имам чест да бидам татко на едно дете“, рече Вељко во емисијата „Whatzuuuup“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum