Вистински џентлмен: Вељко Ражнатовиќ ја заштити Богдана од голем скандал

15 октомври, 2020
Celebration of the birthday party of Nebojsa Bojovic at Topciderac restaurant,Proslava rodjendana Nebojse Bojovica u restoranu Topciderac.

Богдана и Вељко Ражнатовиќ постојано се под будното око на јавноста, а многумина се особено заинтересирани за животот на Богдана. Затоа сопругата на Вељко се обидува да си ја задржи приватноста за себе. Таа го чува својот „Инстаграм“ од „радознали погледи“, но ниту на тој начин не остана безбедна.

Богдана и Вељко Ражнатовиќ се најдоа во неволја овие денови, на што, како вистински џентлмен, Вељко стави крај. Имено, една „фан“ страница на „Инстаграм“ под името на Богдана ги објави нејзините фотографии, а потоа во нејзино име рекламираше брендови кои Богдана не ги користи.

View this post on Instagram

❤️🇷🇸

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

– Богдана навистина нема ништо против „fan-page“ страниците, ги има многу, но девојката, момчето или кој се крие зад овој профил навистина претера. Како прво, вистинската сметка на Богдана „Инстаграм“ е заклучена и има многу малку луѓе кои ја следат затоа што таа не сака да ја споделува приватноста со јавноста, а потоа тие „ fan-page “ страници некако добиваат слики и ги поставуваат на нивните профили – рече тој извор за медиумите.

– Луѓето очигледно се многу заинтересирани за животот на сестрите Родиќ, Вељко и малиот Жељко, кога следат толку лажни профили кои ги објавуваат нивните фотографии. Само што виде дека неговата сопруга беше безмилосно експлоатирана, Вељко застана во одбрана на Богдана. На својот профил на „Инстаграм“, тој објави дека „фан страницата“ е лажна и ги замоли сите негови следбеници да го пријават тоа, па страницата набрзо беше отстранета Ова не е прв пат да се случуваат вакви работи, на Вељко и Анастасија тоа им го правеа честопати порано, отвораат профили, објавуваат слики и кореспондираат со луѓе и маркетинг компании во нивно име. Тоа е сериозно кршење, кражба на идентитет, но многу е тешко да се открие кој стои зад сето ова – додаде изворот.

Вељко, како вистински џентлмен, веднаш ја заштити својата сопруга. Фактот дека Анастасија и тој, како деца на Цеца, се под будното око на јавноста не значи дека Богдана мора да го покаже својот живот, а особено да не мора да се соочува со кражба на идентитет.

View this post on Instagram

🇷🇸❤️👑

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

– Знаеме дека е фан страницата, но лицето што стои зад профилот коментира и одговара во нејзино име и рекламира производи со кои нема соработка. Пријавете ги – Вељко беше краток и јасен.

Од почетокот на врската, Веjко е крајно заштитнички настроен кон Богдана, и таа е многу среќна жена која секогаш има покрај себе некој што ќе ја штити.