Времето лета кога сте разделени: Севе и Игор ‘слават’ 5-годишнина!

25 септември, 2020
северина

А КАЈ СИ ТИ? Северина се дружи со пријателите и соработниците, а Игор е окупиран со кученце и Звезда. Таа му го честиташе 33-от роденден, а потоа завладеа тишина. Тие не се виделе скоро половина година

Денес Северина Којиќ (48) слави петгодишнина од бракот со Игор Којиќ (33), но парот, како што тврдат нејзините соседи во загребскиот Козјак, се уште се разделени.

Пејачот и фудбалски менаџер и поранешен голман се венчаа во 2015 година во тајност во црква во Истран Бејл во кругот на најблиските пријатели и семејство. Два месеци подоцна, во Белград следеше граѓански брак пред околу 600 гости, и тие ја крунисаа својата љубов на патувањето во Африка.

Соседите веќе со месеци не го гледаат Игор во загребски Козјак, поточно од февруари. Имено, Северина во тоа време отпатувала за Белград, но се заглавила во српската престолнина поради пандемијата на корона вирусот. Таа помина еден месец со Којиќ на Бежанијска коса. Тогаш проблемите меѓу сопружниците наводно ескалирале. Наводно, тензиите биле толку големи што Севе го изгубила умот дека е во сила полицискиот час, па полицијата ја пронашла во автомобилот, за што морала да плати казна во износ од 430 евра.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО НА СЕВЕ И ИГОР!

После тоа, Северина се врати во Загреб сама кон средината на април, а неколку дена подоцна го прослави својот 48 роденден. Тогаш нејзините соработници испратија тамбураши под нејзиниот прозорец, а таа пееше воодушевено со нив и наздравуваше од чашата.

Пред два месеци Игор го прослави и својот 33 роденден. Потоа Севе му честиташе на социјалната мрежа, пишувајќи „среќен влез во ова прекрасно машко суштество во 33 вртежи во минута! Среќно, љубов “, и тој веднаш одговори:„ Тие велат дека „годините на Исус“ се најсреќни. Ти благодарам, љубов “.

Неколку дена подоцна, Северина е снимена како се забавува во барот на плажа во Бол на Брач ​​со нејзината нова / стара пријателка Ива Радиќ. Пејачката од Сплит не се појави на забавата на Ива минатата зима, но ги измазнија односите неколку месеци подоцна на роденденот на близок заеднички пријател во Загреб.

Потоа, Северина се дружеше со нејзините колешки Маја Шупут Татаринов и Нина Бадриќ на Корчула. Таа неодамна објави фотографија на која позира со менаџерот и повратникот во „тимот на Северин“ Томиќ Петровиќ, нејзиниот ПР Давор Гргин, пријателите и соработниците Ведран Васиќ, Наташа Десница, како и внуката Мија Поповиќ. Таа ставила значаен опис покрај фотографијата.

„Мојот мал круг на големи луѓе“, напиша Севка. И, Игор очигледно веќе некое време не е во тој круг. Тој неодамна ја посети Лијепа Наша, но не и неговата убава Северина. Тој се фотографирал со неговиот братучед во близина на Скрадин, а потоа продолжил кон Мостар. Во последно време е се поактивен на социјалните мрежи, а главни преокупации му се кученцето и Црвена звезда чиј е голем обожавател.