За прекрасната вила во Кипар, Цеца подигна КРЕДИТ: Погледнете како и изгледа имотот!

5 октомври, 2020
цеца

Место за извонредно уживање!
По враќањето од Рим во Белград, пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ отпатува за Кипар неколку дена подоцна.

Од оваа дестинација, пејачката објави и фотографии на социјалната мрежа Инстаграм.
Познато е дека Цеца на Кипар има своја куќа, а покрај големиот двор и базен, има и капела. Пред неколку години, водителот Огнен Амиџиќ ја посети вилата на Цечина на Кипар, а гледачите на популарната ТВ-емисија имаа можност да видат како изгледа луксузот како што изгледа семејството Ражнатовиќ. Инаку, фолк дивата тогаш рече дека ја зела куќата на кредит.

Пред мојата куќа има капела за која ќе барам благослов. Мене ми смрди што напишаа дека Цеца има своја црква! Не, немам своја црква. Дојдов на Кипар преку пријател, тој има две куќи тука – рече Цеца и додаде:

Беше дождлива есен во Белград, нашиот пријател дојде кај нас и ни рече: „Не знам што седите во куќата, тука врне и е ладно, не одите на Кипар да видите колку е убаво, во моментот има 33 степени „Така ги земам моите деца, ми ја покажуваат куќата, воодушевена сум и велам дека би сакала нешто убаво и егзотично, но да бидам на самиот брег – рекла Цеца.

View this post on Instagram

Cecina vila na Kipru

A post shared by Srb VIP (@srbija.v.i.p) on

Беше дождлива есен во Белград, нашиот пријател дојде кај нас и ни рече: „Не знам што седите во куќата, тука врне и е ладно, не одите на Кипар да видите колку е убаво, во моментот има 33 степени „Така ги земам моите деца, ми ја покажуваат куќата, воодушевена сум и велам дека би сакала нешто убаво и егзотично, но да бидам на самиот брег – рекла Цеца.

За околу еден месец, кога повторно се видовме, ми донесоа фотографии од мојата куќа и јас реков: „Тоа е тоа“. Потоа зедов заем. Ја зедов куќата на заем што го отплаќам секој месец – рече Цеца во тоа време во емисијата.

Да потсетиме, полицијата пред две години уапси непознат маж на Кипар, кој упаднал во куќа сопственост на фолк дива. Кога бил приведен, тој извикал: „Таа е моја жена“.