ЗАЕДНО ПЕЕШЕ НА РОМСКАТА СВАДБА СО ЦЕЦА И ЛУКАС! Сара Рељиќ без влакна на јазикот: “Не се срамам”

23 октомври, 2020
цеца и лукас

Повеќе нема да молчи!


Пејачката Сара Рељиќ неодамна настапи на една ромска свадба во Рим, заедно со постарите колеги, Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас.
Таа истакна дека не се срами да пее на забави, па ја бранеше својата колешка Цеца, која имаше негативни коментари од поединци заради нејзиниот настап на венчавката.

View this post on Instagram

#milano ❤️

A post shared by SARA RELJIĆ (@sara_reljic.1) on

-Пред неколку дена јавно го осудив нашиот креатор Саша Видиќ затоа што тој ја понижиЦеца која пее на вакви свадби. Јас секогаш ќе го осудувам секој што си дава право да коментира за такво лице, пред сè пејачка, а потоа и жена и мајка во лош контекст – рече Сара, а потоа додаде:

-И, исто така, гледам дека повторно ја навредуваат што пееше на ромската забава. Таа жена работи како сите ние за пари. Често прават свадби Ромите, не знам што луѓето замислуваат дека се случува таму. Свадба како свадба, луѓето се малку посреќни од вообичаеното, бидејќи ја имаат таа посебна топла крв и имаат пари да платат! Обожавам да пеам на вакви прослави и секако не се срамам. Пеев со многу мои колеги, како што се Џани, Цеца, Вики, Јана – заклучи Рељиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum