ЗАПОЧНУВА ВОЈНА – ЈОВАНА И СРЃАН ДОБИЛЕ ОТКАЗ: Водителката се огласи, па „удри“ по Прва ТВ! (ФОТО)

21 септември, 2020
jovana11

Водителката реагираше на социјалните мрежи

Веста дека Јована и Срѓан ја напуштаат Прва ТВ, одекна минатиот викенд како бомба во јавноста. Како причина за оваа разделба беа наведени несогласувањата со раководството, но и со колегата Филип Ќукановиќ.

Сега Прва Телевизија објави дека причината е непочитување на работните обврски!

Една минута по оваа објава, се огласи водителката на „Јутарњи“, Јована Јоксимовиќ и им порача:

„Каква телевизија, таква објава!“, Напиша Јована на Инстаграм покрај оваа слика: