Злосторството го згрози регионот: Ксенија многу го сакаше, а тој ја уби!- Детали од убиството на Ксенија Пајчин

3 декември, 2020
pjimage-2020-12-03t124435-716

На 16 март 2010 година, Филип ја уби Ксенија, а потоа и самиот. Нивните безживотни тела ги пронашла мајката на Ксенија, Љубица. Телото на Ксенија е пронајдено во ходникот од станот, а на Филип во собата. Покрај него имаше пиштол

Пред нешто повеќе од десет години, животот го загуби српската поп-пејачка и танчерка Ксенија Пајчин, позната како Хенија. Нејзиното тогашно момче, црногорскиот модел Филип Каписода, ја уби во нејзиниот стан, а потоа си пресуди самиот. Денес Ксенија ќе наполнеше 43 години.

Родена е во Белград во 1977 година, а веќе во средно училиште започна да танцува. Кариерата ја започна во танцовата група на пејачката Драгана Мирковиќ и составот „Beat Street“. Наскоро започнала музичка кариера и стекнала голема популарност. Снимаше видеа во Канада, гостуваше во разни емисии … Имаше голем број успешни настапи. Врската со Филип ја започна во 2008 година. Тогаш Ксенија рече дека Филип многу ја сакал.

– Никогаш никој не ме сакал толку многу како Филип. Не мора да разговараме, доволно е само да се гледаме. Тој ме познава подобро отколку јас самата – им рече Ксенија на своите пријатели тогаш.

Но, нивната врска беше многу бурна и траеше до пролетта 2009 година. Подоцна се смирија, а на почетокот на 2010 година имаа сообраќајна несреќа на патот кон нејзината куќа. Во тоа време веќе се зборуваше дека Филип сакал да ги убие и двајцата.

Набргу потоа, на 16 март 2010 година, Филип ја уби Ксенија, а потоа и самиот себе. Нивните безживотни тела ги пронашла мајката на Ксенија, Љубица. Телото на Ксенија е пронајдено во ходникот од станот, а на Филип во собата. Покрај него имало пиштол.

– Не слушнав расправија, само после четири попладне двапати „туп“. Немав идеја дека тоа се истрели. Дури кога слушнав што се случи, го поврзав тоа – изјави соседот на пејачката.

Во деновите пред ужасното убиство, Ксенија и Филип многу се караа затоа што тој беше склон на љубоморни испади. Поради честите кавги, моделот станал депресивен. Пријателите велат дека секој ден изгледаше безволно, депресивно и раздразливо, додека Ксенија имала напади на плачење. Подоцна се дозна дека Филип сакал да отпатува во Германија дваесетина дена пред трагедијата, поради што Ксенија го оставила. Каписода му рекол на еден пријател дека ќе се самоубие ако Пајчин не му се врати.

На денот на погребот, додека нејзиниот бел ковчег беше спуштен во земјата, бел гулаб полета од гробот на Ксенија, што ги шокираше сите присутни. Тогаш тие рекоа дека тоа е знак дека една од најубавите девојки на јавната сцена ја нема засекогаш и дека никогаш нема да биде заборавена.

Колегите и пријателите ја обожаваа Ксенија.

– Ксенија беше полна со живот, секогаш среќна. Знаеше дека е убава и обожава да добива комплименти. Таа го сакаше животот. Филип е тажен и депресивен во последно време. Уште кога излезе од куќата на „Големиот брат“, тој веќе не беше истиот. Јас го обвинувам за убиството на мојата најдобра пријателка, но не можам да го мразам – рече тогаш пријателот на Ксенија, Горан Стоишевиќ Карамела.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi