Беа најпопуларниот пар сѐ додека тој не ја изневери со дадилката: „Не се сеќавам на првите недели од траумата“

29 декември, 2020
tan2020-1-6656565111-830x0

Славната актерка го прослави својот 39-ти роденден, а сите се сеќаваат на скандалот што ја снајде пред повеќе од 10 години

Британско-американската актерка Сиена Милер (39) го прослави својот 39-ти роденден на 28 декември оваа година, а по повод нејзиниот роденден, се сеќаваме на деталите од нејзиниот живот.

Сиена е родена во Њу Јорк и порасна во Лондон. Својата кариера ја изгради прво како модел, а потоа и на големото платно. Со своите улоги заработи бројни номинации и воодушевување од публиката, а честопати привлекуваше внимание со својот приватен живот.

Кога завршила средно училиште, Сиена веднаш запловила во водите за моделирањете. Таа се појави во германски оглас за газиран пијалок, а со заработените пари отпатува за Њу Јорк за да го продолжи своето актерско образование. Првата улога ја доби во 2001 година во романтична комедија, се појави во неколку серии, а уште тогаш беше јасно дека нејзиното патување во Холивуд е обезбедено.

Глумеше со Џуд Лоу во филмот „Алфи“, додека во филмот „Казанова“ играше со Хит Леџер. Нејзината кариера траеше нагорна траекторија сè до 2009 година, кога критичарите и публиката се жалеа на улогите што ги избрала.

Таа не се појави во ниту еден филм две години, а дури во 2012 година се врати на вистинскиот пат, за подоцна да добие неколку номинации за престижни награди.

Покрај успешната кариера, таа имаше и бурен љубовен живот. По филмот „Алфи“, Сиена се сврши со актерот Џуд Лоу. Беа едни од најпопуларните парови сè додека Џуд не ја изневери со дадилката на своите деца Дејзи Рајт, за што дозна целиот Свет.

Сите ги дознаа сите детали за измамата кога неговото неверство протече во медиумите, и тој момент засени сè што Милер професионално направи.

– Беше навистина тешко. Се надевам дека никогаш нема да доживеам такво нешто во животот. Само што отворав претстава во театар каде ја имав главната улога и со недели морав да станам од кревет сама и да се соочам со јавното раскинување, а потоа секоја вечер да стојам пред 800 луѓе. Јас воопшто не се сеќавам на тие први неколку недели – рече актерката во едно интервју.

– Имав 23 години и мојата кариера штотуку почнуваше. Мислам дека ако поминав низ сето тоа, таа траума, нема ништо што не можам да поднесам – заклучи Сиена.

Три години подоцна, парот се смири, но нивната среќа не траеше долго. Тие раскинаа засекогаш во 2011 година. Во меѓувреме, медиумите открија дека актерката била во врска со оженетиот актер Балтазар Гети, а парот подоцна ги тужел британските таблоиди, кои ги пренеле нивните заеднички фотографии.

Од 2011 до 2015 година таа беше во врска со Том Стуриџ, со кого има ќерка и честопати велеше дека тие останале во добри односи откако раскинаа.

Таа неодамна ја раскина свршувачката со момчето Лукас Звирнер (29), само девет месеци откако тој ја запроси.

Остави момче скоро десет години помладо, а фановите останаа во шок бидејќи ова е трета свршувачка која се прекина.

На почетокот на оваа година, Сиена беше фотографирана со сјаен дијамантски веренички прстен, но врската помеѓу Сиена и Лукас очигледно не успеа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber