5 најстрашни туристички локации кои привлекуваат милиони туристи!

15 ноември, 2020
211175_profimedia0294917272_ls


Не можеме да патуваме во моментов, но можеме да фантазираме за следните дестинации што ќе ги посетиме кога тоа повторно е можно. Денес ви претставуваме список со 5-те најстрашни европски турнеи!

1. Што е толку страшно во Венеција?

Венеција знае да заработи добри пари од туризмот, не само за време на карневалот! Имено, во овој град, во текот на целата година се одржуваа тури кои ги водат туристите низ тесните и мрачни улици на градот и водичите им кажуваат легенди за несреќната љубов и измама, покажуваат вили каде „живеат“ духови …

2. Трансилванија

Трансилванија секоја година ја посетуваат милиони туристи поради грофот Дракула. Особено беше привлечно да се посети Романија на крајот на октомври, бидејќи забавата на Дракула се организира последниот ден. Туристите кои ќе се најдат во замокот Бран на 31 октомври можат да јадат раженици на сабја и да пијат „крв“.

Drakulin dvorac u Transilvaniji

3. Темните тајни на Лондон

Лондон е познат по кралицата, „Биг Бен“ и многу други туристички атракции, но и по Џек Мевосек. Секоја вечер во Тауре, започнуваше турнеја која минува низ патеките на сите пет убиства на неславниот убиец.

4. Прага

Прага, со својата готска архитектура, е вистинска атракција секоја вечер за туристите кои уживаат да шетаат по празните улици. Во 20 часот, секоја вечер, започнуваше обиколка во која водичот раскажуваше за клетвите и несреќите што им се случија на поранешните жители на овој град.

5. Духови на Шкотска

Исто како што е организирана турнејата „Ангели и демони“ во Рим, така можете да отидете на турнејата „Кодот на Да Винчи“ во Шкотска. Шкотска е полна со напуштени и трошни замоци, а туристичките работници почнаа да наплатуваат за тоа, па создадоа легенди дека во секој од нив живеат духови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi