Еве што ве чека на најскапото патување во светот, кое чини дури 270.000 долари

31 август, 2020
фдсф

Откриено е колку чини најскапиот одмор на светот. 20-дневното патување, за време на кое патниците ќе посетат 7 земји и ќе поминат околу 19.000 километри, чини околу 270.000 долари по лице.

Шефовите на луксузниот ланец хотели и одморалишта во четири сезони, кои делумно ги поседува сопственикот на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс, наведуваат дека турнејата наречена „Далечински чуда“ ќе им понуди на сите гости ново, збогатувачко патување, пренесува News.com.

Туристите ќе го започнат своето патување со авион А321нео во Дубаи, кој му претходи на патувањето во Виетнам, Камбоџа и Тајланд, потоа до Сејшелите и до Националниот парк Серенгети во Танзанија, Руанда и назад во Дубаи.

The Weather and Climate in Tanzania

Патниците ќе можат да ги истражуваат античките градови Хои Ан, Анкор Ват и Чианг Маи или Чаинг Раи, но исто така да ги видат одблизу горилата во бамбусовите шуми на Руанда, како и да се релаксираат на феноменалните тропски плажи на Сејшелите.

Serbian IT company opens regional hub in Dubai - Emerging Europe |  Intelligence, Community, News


И тоа е всушност една од вкупно четирите рути, кои се во понудата на четири сезони хотели и одморалишта од декември 2021 година.

Луксузниот авион А321нео, со кој ќе патуваат гостите, има само 48 места, кои се рачно изработени и покриени со кожа, и обезбедуваат задолжителен личен простор од 2 метри.

Why the Seychelles are the most beautiful islands on Earth

Што друго добиваат патниците за толку висока цена?

Гостите ќе имаат на располагање личен батлер 24 часа на ден, потоа посветен планер за патување и готвач за време на патувањето. Исто така, има лекар, како и максимално обучени членови на екипажот.

Брошурите испратени до клиентите за ова привлечно патување ветуваат дека секој патник ќе добие персонализирана авантура и дека дефинитивно ќе биде најнеобичното искуство за него.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris