Фотографот цели две години го снимал Амстердам и ќе посакате да се преселите таму

8 јуни, 2020
amsterdam

Ако порано не сте биле во Амстердам или овој град не бил на вашата листа на дестинации што планирате да ги посетите, ќе се премислите откако ќе го гледате видеото за овој град направено со timelаps што фотографот ги снимал две години.

Магичното видео е дело на Алберт Дроас, кој сакаше да ја покаже целата убавина на овој град во Холандија. Снимал кога и да имал шанса и одбрал неколку специфични локации за посета.

Видеото кое е долго помалку од шест минути, покажува како се менуваат сезоните, времето и луѓето … Воведната снимка е направена од врвот на хотелот „Hilton Skylounge“. Вели дека отишол таму 10 пати додека не го постигне вистинскиот ефект. За да го сними последниот дочек на нова година, тој плати 800 евра за ноќ во хотел, но ноќта беше маглива, па снимките беа неупотребливи.

Погледнете го видеото!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi