Го создале НАЈЛОШОТО сместување на светот: „Нула ѕвездички“

8 ноември, 2020
15352430805fa13214ddfb9756627787_692x460

Лондонскиот ‘хотел’ е создаден според луксузната идеја за спиење под небото на швајцарските Алпи, но на најлош можен начин.

Пријателите кои ја создадоа „најлошата Airbnb во светот“ на теренот во Северен Лондон беа шокирани кога видоа дека има интерес да се сместат во него. Сместувањето се состои од душек среде ливада. Риси Симонс, Џејми Камаз и Хичин ја создадоа понудата за изнајмување со поставување душек и ноќна маса (која беше комплетна со две чаши вода и ламба која не беше вклучена) под дрвото, пренесува Метро.

Тие исто така стојат зад YouTube каналот Passion Squad – разновиден забавен канал кој прикажува секакви акробации и необична содржина.

“Јас и некои пријатели се собравме да го создадеме најлошото сместување во Airbnb досега видено. Собравме работи што беа споделени бесплатно преку Фејсбук за да направиме ужасно искуство во Airbnb”, рече Рис. Тие го нарекоа хотел „Нул Стерн Лондон“ по ваквите понуди за сместување во Швајцарија, што значи „нула sвезда“. Хотелот целосно го елиминира концептот на sидови и покрив, давајќи им на своите гости чувство на кампување. Сепак, она што го направија овие момци е значително различно од раскошното искуство во Швајцарија.

На нивно изненадување, понудата заинтересирала луѓе. Ако момчињата решија да ги прифатат нивните понуди, можеа да ја искористат целата приказна. Групата одлучи да го започне овој конкретен проект затоа што не беа задоволни од цената на нивниот последен престој преку Airbnb, и решија да бидат полоши од Airbnb. “Тоа нè натера да го создадеме скоро дефинитивно најлошото Airbnb некогаш создадено. Ова беше лудо достигнување. Создавањето на најлошата Airbnb во светот и потоа добивањето луда количина на барања за сместување во него е нешто што никогаш нема да го заборавиме. Никогаш не знаете, можеби ќе треба да го отвориме ова за работа со полно работно време “, рекоа тие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi