Грчките острови се продаваат по намалени цени

16 јуни, 2020
ostrovi

Неколку мали острови во Егејското Море се огласени за продажба преку грчки страници за недвижнини.

Овие острови припаѓаат на групата острови на Кикладите и се близу до познатите острови Фолегандрос, Сикинос, Аморгос, Куфонизи и Сирос.

Најевтиниот може да се купи за 4,9 милиони евра, додека најскапиот, со површина од 1,1 милиони квадратни метри, се нуди за 12 милиони евра.

Некои немаат плажи, но новиот сопственик има можност да направи во одредени делови на островот, се вели во огласот. На една од нив има дури и пештера со „прекрасни сталактити“.

Некои од огласите за деветте острови понудени на продажба се појавија во мај и јуни годинава, а други се постари.

Меѓу нив е група од три острови по цена од шест милиони евра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi