Како изгледа прошетка на најсмртоносната планина на светот (ВИДЕО)

27 декември, 2020
планина

Оваа света планина висока околу 2.160 метри во провинцијата Шанкси е вистинското место за оние кои се желни за авантура.

Опкружен е со бројни дрвени табли со кои туристите се искачуваат на самиот врв, и од самиот поглед кон бездната, вртат глава.

Овој пат се смета за „најопасен“ во светот и само еден погрешен потег може да го чини човекот живот.

Истата патека ја користеле монасите, пред стотици години, за да стигнат до верските утврдувања.

Денес, оваа патека е цел на туристите кои сакаат добра селфи авантура, додека има и религиозни кои одат по стапките на монасите.

Според УНЕСКО, на ова место има дури 300 камени плочи и 750 духовни ракописи, кои датираат од пред 1.000 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris