Корона бизнис: Хотел направи неверојатна годишна понуда за гостите

20 декември, 2020
34591785fdf291b0a308530460503_690x460

Бидејќи пандемијата во некои земји е во мал пад, хотелите ширум Светот сè повеќе наоѓаат креативни начини да привлечат гости. Затоа, Тајланд ја искористи оваа можност за некои посетители.

The latest innovator е имотот во Тајланд кој нуди пакет што им овозможува на гостите да останат цела година.

Лансиран од Хајат Регенси Бангкок Сухумвит, Klub One Million Baht вклучува одржување на домаќинството, појадок, лесни закуски, предјадења и коктели, како и бесплатен паркинг и употреба на салата за состаноци во салонот. Покрај тоа, постојат и низа други придобивки за едногодишните жители.

Доколку некој од гостите има роденден, хотелот ќе организира забава на покривот до 20 лица, со два часа бесплатни пијалоци.

Покрај тоа, тие ќе добијат 10 бесплатни масажи во соседните бањи, 10 патувања со лимузина во рамките на Бангкок, лијална „Viz Black Card “ што дава попусти и ексклузивни поволности во нивните познати центри и лекарски преглед во меѓународната болница во Бумрунград.

Но, уште 20 проценти од цената на аранжманот се враќаат на гостите во форма на заем за употреба во хотелски ресторани и барови.

И за оние кои се заморуваат од градот, десетдневниот ноќевање во имотите на Хајат во Хуа Хин, Пукет и Самуи е исто така вклучен во пакетот.

Во моментов, Тајланд е на британската листа на земји за патување, што значи дека сите што доаѓаат од Тајланд не треба да бидат во карантин две недели. Сепак, целата земја е скоро целосно забранета за меѓународните туристи до ново известување.

Освен исклучоци, како што се оние кои имаат работни дозволи или студентски визи, единствените странски посетители на кои им е дозволено да влезат во Тајланд се и патниците од Кина кои имаат специјална туристичка виза.